Православная газета

Православная газета

Адрес редакции: 620086, г. Екатеринбург, ул. Репина, 6а
Почтовый адрес: 620014, г. Екатеринбург-14, а/я 184
Телефон/факс: (343) 278-96-43


Православная
газета
Екатеринбург

Русская Православная Церковь
Московский Патриархат

Главная → Номера → №33 (354) → Молитва ко святому праведному Симеону Верхотурскому и всея Сибири, Чудотворцу

Молитва ко святому праведному Симеону Верхотурскому и всея Сибири, Чудотворцу

№33 (354) / 1 сентября ‘05

Верхотурье — град священный

Кондак

Избранному и дивному новому Сибирския страны чудотворцу, всерадостно ныне приносим ти, святе Симеоне, хвалебная пения; ты же, яко имеяй дерзновение ко Христу Богу, от всяких нас бед свободи, да зовем ти: Радуйся, Симеоне, чудотворче предивный.

Молитва

О святый и праведный Симеоне, чистою душею твоею в небесных обителех в лице святых водворяяйся, на земли же телом твоим нетленно почиваяй! По данной ти благодати Господа молитися о нас, милостивно призри на нас многогрешных, аще и недостойне, обаче с верою и упованием ко святым и цельбоносным мощем твоим притекающих, и испроси нам от Бога прощение согрешений наших, в няже впадаем множицею во вся дни жития нашего и якоже прежде овым убо от очныя зельныя болезни ни мало зрети могущим исцеление очес, овым же близ смерти бывшим от лютых недугов врачевание, и иным иная многая преславная благодеяния даровал еси; сице избави и нас от недугов душевных и телесных и от всякия скорби и печали, и вся благая к настоящему житию нашему и к вечному спасению благопотребная нам от Господа испроси, да тако твоим предстательством и молитвами стяжавше вся нам полезная, аще и недостойнии, благодарне восхваляюще тя, прославим Бога, дивнаго во святых Своих, Отца и Сына и Святаго Духа и ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Тропарь

Днесь радуется славная страна Сибирь, обретши святыя твоя мощи внутрь себе. Архиереи, священницы и воеводы и весь сонм людский, духовне веселящеся, вопием ти: о, богомудре Симеоне! Избави нас, иже к тебе прибегающих, от всех бед, просяще подати всем по коегождо прошению и избавитися стране сей и граду от огненнаго запаления и поганскаго нашествия и междоусобныя брани и от всякаго зла: тем же и мы вси чтем честных и многоцелебных мощей твоих обретение, новый целебниче, и вопием: слава Давшему тобою всем исцеление!

Святой Симеон совершил пеший путь из России в Сибирь, преодолев изнеможение и боль в ногах. По преданию, молитвы к нему особенно помогают при различных болезнях ног.

 
Верхотурье — град священный

Поклониться святому праведному Симеону Верхотурскому приезжают люди даже из-за рубежа

 Екатеринбург,9 августа, «Информационное агентство Екатеринбургской епархии».До большевистского переворота 1917 года к святыням Верхотурья и Меркушино, на поклонение святому праведномуСимеону Верхотурскому, стекались тысячи паломников. Сегодня здесь вновьможно увидеть людей со всей страны и из-за рубежа, гостей из Москвы и Иерусалима,Сиднея и Санкт-Петербурга, из Одессы, Сочи, Минска и Новосибирска.

 
Верхотурье — град священный

Сто лет назад в Верхотурском мужском монастыре было построено каменное здание церковно-приходской школы

 Екатеринбург,10 августа, «Информационное агентство Екатеринбургской епархии».С древних времен храмы и монастыри земли русской занимались духовным просвещениемнарода.

Читайте «Православную газету»

 

Сайт газеты
Подписной индекс:32475

Православная газета. PDF

Добавив на главную страницу Яндекса наши виджеты, Вы сможете оперативно узнавать об обновлении на нашем сайте.

добавить на Яндекс

Православная газета. RSS

Добавив на главную страницу Яндекса наши виджеты, Вы сможете оперативно узнавать об обновлении на нашем сайте.

добавить на Яндекс